Vyberte si WILH.STEINBERG!

Tento klavír v sebe spája moderný nemecký prístup k výrobe klavírov a 125 rokov skúseností a tradícií ručnej výroby. Výsledkom je nástroj s jedinečnou zvukovou kvalitou, atraktívnym vzhľadom a dostupnou cenou.

wil-steinberg-eisenberg

Z histórie

Majstrovská výroba klavírov v regióne Thüringen má svoje korene už v 18.storočí. Práve vďaka výrobe komponentov pre svetoznáme klavírne značky získalo mestečko Eisenberg slávu a uznanie celého sveta. Tu sa z umenia majstrov a kvalitného horského dreva zrodila tradícia špičkovej výroby a dobré meno, ktoré si naša značka udržiava medzi poprednými nemeckými výrobcami.

Prvé kríslo pod značkou Wilh.Steinberg prišlo na svet takmer pred 150 rokmi. Továreň bola založená v mestečku Eisenberg v roku 1877 a odvtedy už viac ako 130 rokov tu prebieha výroba klavírov nepretržite.

 

 

wil-steinberg-eisenberg

Tradícia a výrobné postupy

Výroba najlepších klavírov je exaktná veda, no vyrobiť najlepší klavír za dostupnú cenu si žiada aj umenie. Vďaka dlhoročným skúsenostiam dokážeme ponúknuť kvalitné krídlo aj pianíno v každej cenovej ja triede. Toto je základná myšlienka značky Wilh. Steinberg. S využitím znalostí a tradícií nemeckej klavírnej výroby sme vytvorili dve nové triedy klavírov a ponúkame najlepší možný zvuk a kvalitu v každej cenovej kategórii.

ekologicka-vyroba

Ekologická výroba

Pri výrobe klavírov Wilh. Steinberg rešpektujeme majstrovské tradície a vzťah k prírode, ktorá vytvára drevo - základ kvalitného nástroja. Dbáme na ochranu životného prostredia a aplikujeme princípy ekologickej výroby. Využívame obnoviteľné zdroje všade, kde je to možné, a používame minimum syntetických materiálov.

  • surový materiál z obnoviteľných zdrojov
  • klavírna mechanika takmer bez syntetických materiálov
  • prírodné lepidlá a adhezíva všade, kde je to možné
  • ozvučnica, mostíky, rám, mechanika a klaviatúra sú vyrobené z prírodného dreva
  • ekologické postupy pri dokončovaní, dôraz na ručnú výrobu